Головне

В Іраку вкрали 400 фрагментів стародавніх Воріт Іштар

Реконструйовані Ворота Іштар в Іраку
Реконструйовані Ворота Іштар в Іраку
В Іраку викрадено близько чотирьохсот фрагментів стародавніх Воріт Іштар і Дороги процесій. Про це, як пише The Art Newspaper, заявив міністр туризму і старожитностей Іраку Лива Сумайсім. Вперше про пропажу стало відомо в жовтні 2012 року, але тоді йшлося лише про тридцять три фрагменти воріт.

Ворота Іштар у внутрішньому місті у Вавилоні були споруджені за наказом царя Навуходоносора в 575 році до християнського літочислення. Ворота були побудовані з цегли, покритих блакитною глазур’ю і прикрашених золотими зображеннями биків, левів та сіррушей – міфічних істот, схожих на драконів.

З початку XX століття фрагменти воріт у великій кількості виявляли німецькі археологи, і велика частина цегл з’явились в Пергамском музеї в Берліні, де з їх допомогою відтворили Ворота Іштар. В Іраку реконструкцію воріт провели з використанням сучасних реплік цеглин за Саддама Хусейна.

Древні фрагменти воріт в Іраку зберігалися в музеї Навуходоносора на місці стародавнього Вавилона. Перед американським вторгненням 2003 року сховища музею опечатали, відправивши частину експонатів в Національний музей у Багдаді. Передбачається, що зниклу цеглу викрадено з музею Навуходоносора.

В ході іракської кампанії США та їх союзників, яка протривала з 2003 по 2011 рік, руїни стародавнього Вавилона піддалися подальшому руйнуванню, а багато культурних цінностей, в тому числі спадщина стародавніх держав шумерів і вавілонян, виявилися розграбовані. В інтерв’ю іракській пресі Лива Сумайсім поскаржився, що в даний час для захисту музеїв і місць археологічних розкопок його відомству не вистачає тисячі охоронців.

Back to top button