Урок розвитку зв’язного мовлення. Складання усної розповіді за малюнками та запитаннями «День народження у Катрусі» (2 клас. Українська мова)
Тема: Урок розвитку зв’язного мовлення. Складання усної розповіді за малюнками та запитаннями «День народження у Катрусі»
Мета: навчати учнів складати усну розповідь за запитаннями та малюнками; розвивати вміння будувати зв’язні висловлювання, уживати у мовленні слова ввічливості; виховувати почуття поваги одне до одного, дружнє ставлення до друзів.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
- Бесіда
— У колі рідної сім’ї, у колі друзів ми святкуємо різні свята. Які саме?
— Найкраще свято — це день народження.
— Пригадайте дату свого дня народження.
— Хто з вас народився влітку; восени; взимку; навесні?
- Розповіді учнів про те, як вони святкують свої дні народження
— Розкажіть, як ваші рідні відзначають ваш день народження.
— Що готує для вас мама?
— Які подарунки вам дарують?
— Чи запрошуєте ви на свято своїх друзів?
— Чи є серед них ваші однокласники?
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
- Складання розповіді за малюнками
— Розгляньте малюнки у підручнику на с. 98.
— Кого ви бачите на малюнках?
— Про що йтиметься на уроці?
— Придумайте заголовок до нашої розповіді. (День народження Катрусі.)
— Хто прийшов привітати Катрусю?
— Дайте дітям імена.
— Що діти подарували дівчинці?
— Як одягнена Катруся і діти?
— Хто накриває святковий стіл?
— Як ви гадаєте, що приготувала мама?
- Усне складання розповіді за поданим початком
Сьогодні у Катрусі день народження. У гості до неї прийдуть її друзі. Разом з мамою Катруся накрила святковий стіл. Застелила його…
— Що розставила дівчинка на столі?
— Що приготувала мама?
— Хто прийшов привітати Катрусю?
— Що подарував Катрусі брат Сергій?
— А який подарунок принесла Оля?
— Як проходило свято?
— Чи весело було дітям?
— Як ви гадаєте, Катруся була задоволена святом?
— Як ви гадаєте, скільки років виповнилося Катрусі?
- Фізкультхвилинка
- Читання оповідання В. Сухомлинського «Іменинний обід»
— Що ви можете сказати про Ніну?
— Чи правильно вчинила Ніна?
— А як би ви вчинили в такій ситуації?
- Заучування вірша напам’ять
ПРО ДРУЗІВ
Навчала нас матуся,
Як в радості рости.
За все миліші друзі —
Їх треба берегти.
Як вишеньки у цвіті, Щасливі ми в гурті. Ми добрі, працьовиті, Мов бджілки золоті. Із дому вирушаєм — Нам сонечко сія. |
До друзів поспішаєм І ми, і ти, і я! А без друзів жодна справа Нецікава, нецікава, І цукерка несмачна, Навіть пісенька сумна. (Н. Кир’ян) |
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чого навчилися на уроці?
— Чи сподобалося вам складати розповідь?
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 99, вправа 257.
— Прочитайте вітальну листівку. За зразком цієї листівки складіть вітання своїм друзям.
Завантажити: Урок розвитку зв’язного мовлення. Складання усної розповіді за малюнками та запитаннями «День народження у Катрусі» (2 клас. Українська мова) (Розмір: 19.4 KB, Завантажень: 133)