ГоловнеПерерва

Українські школи мають обладнати відеоспостереженням та металодетекторами 

Українські школи мають обладнати системами зовнішнього та внутрішнього відеоспостереження, а також стаціонарними металодетекторами та огорожами.

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет заявляє, що це передбачає Концепції є створення безпечних умов у закладах освіти, створення якої ініціювало відомство.

За його словами, мета Концепції – створення безпечних умов у закладах освіти для забезпечення ефективного офлайн-навчання.

“Передбачається, що заклади освіти завдяки реалізації цієї Концепції будуть обладнані комплексом тривожної сигналізації (КТС) з під‘єднанням до пунктів централізованого спостереження та реагування, системами зовнішнього та внутрішнього відеоспостереження, стаціонарними металодетекторами та необхідними огорожами”, – розповідає Шкарлет.

Він також додав, що у держбюджеті на 2023 рік уже передбачено 1,5 мільярда гривень на спорудження укриттів у школах. Нагадаємо, станом на 17 серпня укриттями були забезпечені понад 40% українських шкіл.

До початку нового навчального року вони мають бути готові і забезпечувати захист учнів, вчителів та персоналу.

Переконаний, що обмін думками і досвідом усіх учасників форуму дозволить чітко визначити першочергові напрями, розподілити сфери відповідальності, аби кожен заклад освіти в Україні був територією безпеки”, – підкреслив міністр.

За його словами, за дорученням прем’єр-міністра над розробленням згаданої Концепції нині працює міжвідомча група, яка аналізує ситуацію та вивчає міжнародний досвід, аби адаптувати його до українських реалій.