ГоловнеПерерва

У ВР запропонували звільнити від призову ще дві категорії чоловіків

У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який пропонує звільнити від призову ще дві категорії чоловіків, які працюють з дітьми.

Як йдеться у пояснювальній записці до законопроекту №7726, його автори закликають задля забезпечення стабільної роботи закладів фізичної культури і спорту та дошкільних навчальних закладів не призивати вихователів дитячих садків та тренерів (тренерів-викладачі) закладів фізичної культури і спорту державної, або комунальної форми власності. “Навіть у мирний час у багатьох з таких закладів є проблеми із заповненням педагогічно-викладацьких вакансій, а коли велика частина наших співгромадян змушена була виїхати за кордон в якості біженців, ці кадрові проблеми загострились. Тому виглядає логічним і доцільним включити названі педагогічно-викладацькі категорії до числа тих, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації”, — йдеться у записці.

Єдина умова, яку ставить вихователям і тренерам законопроект, це зайнятість за основним місцем роботи щонайменше на 0,75 ставки. Тим з них, хто уже воює в лавах ЗСУ, пропонують надати можливість звільнитись з військової служби за власним бажанням, щоби повернутись до звичної діяльності. При цьому за даними категоріями пропонують залишити право призиватись добровільно. Необхідність цього рішення обґрунтовується тим, що вихователі та тренери “виконують важливі соціальні функції – зокрема, з оздоровлення та позитивного виховання підростаючого покоління”.

Читайте також: У МВС роз’яснили правила виїзду студентів за кордон

Back to top button