ГоловнеПерерва

У статті для докторської дисертації очільника МОН Шкарлета виявили майже 90% плагіату

Вчені вивчили статтю для докторської дисертації в.о. міністра освіти і науки Сергія Шкарлета і виявили майже 90% плагіату.

Про це йдеться на сайті “Помилки та фальсифікації в наукових дослідженнях”.

Стаття має назву “Шкарлет С. М. Теоретичні основи формування економічної безпеки підприємств // Сіверянський літопис. — 2007. — №4. — С. 161-171”.

Вчені виявили у ній “суцільний плагіат” з двох джерел:

1. Гончаренко Л. П. Процесс обеспечения экономической безопасности предприятия // Справочник экономиста, 2004, №12

2. Економіка підприємства: Підручник / За ред. С. Ф. Покропивного. — К.: КНЕУ, 1999.

Автори аналізу наводять приклад: у другому абзаці в статті написано “Фахівці зазначають [7], що широкий спектр…”, тобто Шкарлет спочатку правильно посилається на інших науковців. Однак далі він пише: “Таким чином, у сучасних умовах…”.

“Це означає, що читач має тепер прочитати власні висновки, зроблені саме Сергієм Шкарлетом, а не кимось іще. Але це не так — насправді Шкарлет переписує текст статті російської професорки Людмили Петровни Гончаренко (у перекладі українською), надрукований у 2004 році, і цієї роботи у переліку літератури в статті Шкарлета немає”, – зазначають науковці.

Також вони підсумовують, що основний матеріал статті Шкарлета викладений на с. 163–170.

“Збіги з чужими працями виявлені на с. 164–170, тобто на семи сторінках з восьми, що становить 87,5%. Що цікаво, ректор Чернігівського інституту інформації, бізнесу і права з 6-річним стажем, та ще й професор указує у своїй науковій статті сайт студентських рефератів як джерело”, – додають вони.

Нагадаємо, виконувач обов’язків міністра освіти та науки Сергій Шкарлет заявив, що проти нього розгорнули інформаційну війну із “пікетами, перфомансами та флешмобами на телебаченні”.

Back to top button