ГоловнеПерерва

Сергій Шкарлет: В останні дні проти мене розпочато інформаційну війну

Виконувач обов’язків міністра освіти та науки Сергій Шкарлет заявив, що проти нього розгорнули інформаційну війну із “пікетами, перфомансами та флешмобами на телебаченні”.

Про це йдеться у його листі до Українського Католицького Університету.

“Я ніколи не допускав плагіату або випадків академічної недоброчесності. Вважав і вважаю, що будь-хто, якщо він (чи вона) працює недоброчесно – не має права займатися наукою і називати себе науковцем”, – запевнив т.в.о. міністра МОН.

За його словами, розміщені у Мережі матеріали щодо ймовірного плагіату в його наукових роботах – сфальсифіковані. Також посадовець наголосив, що, перед висуненням будь-яких звинувачень, варто дочекатися результатів розслідування, яке нині триває у Чернігівській політехніці.

“Перевірка триває вже більше трьох тижнів, і я сподіваюся, що у найближчі дні будуть оприлюднені її результати.

Головний висновок з цієї історії: нам треба розробити і імплементувати чіткий  правовий механізм проведення перевірок фактів академічної недоброчесності та плагіату. Нині такого механізму просто не існує. Зверніть увагу: жоден попередній міністр не зміг цього зробити. Бо немає необхідної законодавчої бази. Спільно з академічною спільнотою я готовий працювати над цим питанням. В цьому мені потрібна Ваша підтримка та допомога. А тому закликаю усіх небайдужих фахівців до спільної роботи. Фахівців, а не «фейкоботів».”, – додав Шкарлет.

Він також прокоментував звинувачення у придбанні джипа вартістю 60 тисяч доларів за університетські кошти.

“Це не джип, а пікап, його придбав університет (який є бюджетною установою) на підставі відповідного бюджетного призначення, згідно дозволу регіонального органу Державної казначейської служби. Причому – за зовсім іншу суму (я не розумію: чому окремі так звані “експерти” оперують доларами?). І придбав не для ректора, а для технічних кафедр, на яких викладаються дисципліни з геодезії, землевпорядкування та кадастру”, – запевнив виконувач обов’язків міністра освіти та науки.

Посадовець також заявив, що буде підтримувати та продовжувати усі “корисні” освітні реформи, оскільки не є їхнім “супротивником”. Він додав, що у перший робочий день на посаді т.в.о. міністра МОН запросив усіх ексміністрів освіти і науки увійти до складу колегії Міністерства. “Усі колишні міністри зможуть “контролювати” мою політику”, – додав Шкарлет.

Нагадаємо, колишній ректор Чернігівського національного технологічного університету Сергій Шкарлет став т.в.о.міністра освіти та науки 25 червня за рішенням уряду, адже дещо раніше у Верховній Раді відмовились виносити на розгляд до сесійної зали рішення про його призначення.

Back to top button