ГоловнеОсвіта і право

У проєкті бюджету не закладено кошти на підвищення заробітної плати освітянам

15 вересня Міністр фінансів України Оксана Маркарова на засіданні КМУ представила проєкт Закону «Про державний бюджет України на 2020 рік» . Кабінет Міністрів його розглянув, затвердив і подав до Верховної Ради у встановлений Конституцією та Бюджетним Кодексом строки.

На 2020 рік видатки державного бюджету на освіту заплановано у сумі  136,4 млрд грн, що на  7,7 млрд грн більше, ніж у 2019 році. Вперше у проєкті Державного бюджету передбачено видатки на розвиток закладів вищої освіти в обсязі близько 0,3 млрд гривень.

Бюджет-2020-Шкільне життя

Основні напрями фінансування освітньої реформи

Освітня субвенція (заробітна плата вчителів та працівників інклюзивно-ресурсних центрів) – 77 533,3 млн грн

Підтримка Нової української школи – 1421,3 млн грн:

  • забезпечення учнів початкових класів навчальними засобами та сучасними меблями – 1 060,0 млн грн.
  • підвищення кваліфікації вчителів – 361,3 млн грн

Інклюзивна освіта (проведення додаткових корекційно-розвиткових занять, придбання спеціальних засобів та обладнання для осіб з особливими потребами) – 504,5 млн грн.

Сам проєкт бюджету на сайті Верховної Ради – відсутній. Враховуючи, що бюджет освіти зростає лише на 7,7 млрд. грн -цього недостатньо для виконання постанови Кабміну від 10 липня 2019 р. № 822 “Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки”. За попередніми підрахунками, щоб виконати постанову потрібно 45 млрд грн.

Нагадаємо, що Сергій Бабак, який очолює  Комітету з питань освіти, науки та інновацій, заявляв, що нова влада виконає рішення чинного Кабінету міністрів і підвищить зарплати вчителям в 2020 році.

Міністр освіти і науки України Ганна Новосад заявляла: 

–  Постанова, яку прийняли на засіданні уряду 10 липня, підписали в останній день роботи уряду. За розрахунками Міністерства фінансів, її виконання з 1 січня вимагатиме 45 мільярдів додаткових коштів і з державного, і місцевого бюджету.

Тому зараз ми працюємо і з прем’єр-міністром, і з Міністерством фінансів, як зробити так, аби ми це зреалізували, 

Back to top button