Освіта і право

Нова влада виконає рішення чинного Кабінету міністрів і підвищить зарплати вчителям в 2020 році

Нова влада виконає рішення чинного Кабінету міністрів і підвищить зарплати вчителям в 2020 році, хоча це загрожує “діркою в бюджеті на 25 млрд гривень”. Про це заявив експерт з питань освіти з команди президента Володимира Зеленського, кандидат в народні депутати від партії “Слуга народу” Сергій Бабак.

За його словами, зарплати вчителям потрібно піднімати “однозначно”, і це буде одним із головних завдань нової команди. Однак при цьому Бабак вважає, що постанова Кабміну, яка передбачає підвищення оплати праці педагогів на рекордні 20-70% в 2020 році, створює “дірку в бюджеті” в розмірі 25 млрд гривень.

Ми ці гроші знайдемо. У будь-якому випадку. Зарплати будуть підніматися, – пообіцяв Бабак.

“Але це така розтяжка, на яку ставиться новий уряд – якщо ти не зможеш знайти 25 млрд, то не зможеш підняти зарплати. І минулий Кабінет міністрів скаже: ну ми ж піднімали, а вони не змогли”, – додав він.

На початку липня 2019 року Кабмін схвалив реформу оплати праці педагогів з підвищенням до чотирьох прожиткових мінімумів мінімального окладу до 2023 року. Так, постановою передбачено такі мінімальні оклади:

  • в 2020-му – 2,5 прожиткових мінімуми;
  • в 2021-му – 3 прожиткових мінімуми;
  • у 2022-му – 3,5 прожиткових мінімуми;
  • в 2023-му – 4 прожиткових мінімуми.

Прожитковий мінімум станом на липень 2019 року становить 1 936 грн.

Нагадуємо, що Сергій Бабак – один із претендентів на посаду Міністра освіти України.

  
Back to top button