ГоловнеПерерва

У першому читані прийнято законопроєкт, який скасовує переведення годинників

Верховна Рада на засіданні у середу підтримала в першому читанні проект закону № 4201 про обчислення часу в Україні, який скасовує переведення годинників. Відповідне рішення підтримали 277 народних депутатів.

Законодавчим актом пропонується, що на території України обчислення часу здійснюватиметься відповідно до київського часу, що є єдиним для всієї території України.

Крім того, згідно з документом, сезонний перехід часу на території держави не здійснюється.

Обчислення годин, хвилин і секунд протягом календарного року не змінюється, крім можливої корекції секунд, пов’язаної із зміною параметрів обертання Землі навколо власної осі. Заходи, пов’язані із зазначеною корекцією, здійснює Служба єдиного часу і еталонних частот.

Як стверджують автори законопроекту, документ покликаний забезпечити захист територіальної цілісності та зміцнення національної безпеки України, оскільки, як відомо, на тимчасово окупованих територіях України встановлений час держави-агресора – Російської Федерації.

Окрім цього, з їхніх слів, законопроект спрямований на захист здоров’я населення, оскільки на думку більшості науковців та лікарів, щорічне переведення стрілок годинника на одну годину вперед і назад несе ряд негативних наслідків, викликає значне погіршення стану здоров’я громадян в період адаптації до “літнього” та “зимового” часу.

Зазначається, що перехід на зимовий час щороку відбудеться в останню неділю жовтня. Цьогоріч він запланований у ніч із суботи (24 жовтня), на неділю (25 жовтня). У разі ухвалення законопроекту, це сезонне переведення стрілок годинника стане останнім, оскільки в законопроєкті чітко передбачено, що сезонний перехід часу не застосовується.

Читайте також: ДСЯО: Директор школи є управлінцем, а отже, й відповідальним за все, що відбувається в закладі

Back to top button