ГоловнеПерерва

У МОЗ пояснили, коли дітям не можна ходити до школи

Якщо дитина втратила нюх і має кашель Міністерство охорони здоров’я радить не вести її до школи або садочка та звернутися до лікаря.

“У більшості випадків легкий кашель або нежить, особливо — залишкові після перенесених хвороб, не є протипоказом для відвідування закладів освіти. Утім, якщо ці симптоми супроводжуються високою температурою, або з’явилися в розпал сезону ГРВІ, краще залишитися вдома. Зважайте також на пандемію COVID-19”, — зазначили у пресцентрі відомства.

Зокрема, МОЗ закликав не дозволяти дитини йти до освітнього закладу, якщо вона має такі симптоми:

  • висока температура
  • безперервний кашель
  • в’ялість та загальна слабкість
  • втрата або зміна нюху або смаку

“Якщо дитина температурить, у неї з’явився висип, болі в різних частинах тіла чи ознаки інфекційних захворювань, перед поверненням до школи чи садочка її має оглянути лікар”, — повідомили у МОЗ.

Як відзначається, щоб повернутися до навчання, дитина має бути активною, мати добре самопочуття і температуру нижчу за 37,2° без прийому жарознижувальних препаратів.

У відомстві також наголосили, що для захисту дитини від інфекційних хвороб необхідно вчасно проводити вакцинацію за Національним календарем щеплень та за можливості — робити додаткові щеплення, а також навчити дитину певних правил і “заохочувати її дотримуватися етикету кашлю і чхання”, викидати використані серветки до урни, і правильно та ретельно мити руки.

Читайте також: “Зелений” COVID-сертифікат діятиме 365 днів

 

Back to top button