Перерва

У Маріїнському палаці проводитимуть безкоштовні екскурсії для школярів

Церемоніальну резиденцію Президента України – відкривають для широкого загалу. Всі охочі зможуть відвідати палац у п’ятницю, суботу та неділю, з 10:00 до 17:00. А з ініціативи першої леді Олени Зеленської відтепер щочетверга у Маріїнському палаці проводитимуть безкоштовні екскурсії для школярів.

Перша екскурсія відбулася напередодні Дня знань за особистою участю дружини Президента. Олена Зеленська провела дітей залами та кімнатами палацу й розповіла про церемоніальні заходи, протокол зустрічі офіційних делегацій, етикет офіційних обідів, поділилася своїми спогадами та враженнями від зустрічей з лідерами інших держав та їхніми подружжями й навіть розкрила таємницю президентської булави.

Разом з першою леді діти побували в церемоніальній залі, залі переговорів, ознайомилися з експозицією картин, наданих палацу Національною академією образотворчого мистецтва і архітектури України, та колекцією пам’ятних подарунків президентам України.

«Відкриття Маріїнського палацу після дванадцятирічної реставрації – справді важлива подія, бо українці мають право бачити всі здобутки та культурну спадщину нашої країни. Я дуже рада, що першими його відвідувачами стали діти, школярі, і, користуючись можливостями, які надає статус дружини Президента, хочу зробити символічний подарунок до Дня знань для всіх школярів України та запросити їх на безкоштовні екскурсії палацом», – сказала Олена Зеленська.

Безкоштовні екскурсії Маріїнським палацом для організованих груп школярів проводитимуть щочетверга. Кожну екскурсію буде адаптовано з урахуванням типу навчального закладу, віку школярів і специфіки історичного періоду, який вони зараз вивчають. Потрапити до Маріїнського палацу може кожна школа України, попередньо залишивши заявку на сайті www.m-palace.com.ua .

Маріїнський палац є визначною пам’яткою палацової архітектури стилю бароко та внесений до реєстру пам’яток національного культурного надбання. Після відновлення державної незалежності України у 1991 році палац став офіційною резиденцією Глави держави.

Читайте також: Батьки можуть самі обирати форми навчання для дітей — Денис Шмигаль

Back to top button