Головне

У литовському місті Каунасі відкрили пам’ятну дошку на честь Євгена Коновальця

У литовському місті Каунасі відкрили пам’ятну дошку на честь Євгена Коновальця
У литовському місті Каунасі відкрили пам’ятну дошку на честь Євгена Коновальця
5 грудня в литовському місті Каунасі відбулося відкриття пам’ятної дошки на честь полковника Армії УНР, команданта УВО, голови Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця. Таблицю встановили на будинку на алеї Свободи, в якому часто бував полковник, що мав литовське громадянство. У заходах взяла участь делегація із Львівщини, яку очолив секретар комісії з питань євроінтеграції, транскордонного співробітництва та зв’язків з українцями за кордоном Львівської обласної ради депутат Ярослав Кравченко.

Виступаючи перед учасниками урочистостей із вшанування пам’яті Євгена Коновальця, віце-мер Каунаса Станісловас Бушкевічіус сказав: «Український народ, як і литовський, довгий час були поневоленими народами, тому Коновалець завжди розумів бажання Литви, як й України, вирватися і стати незалежною державою. Він допоміг Литві, і Литва допомогла йому мобілізувати сили, щоб домагатися незалежності своєї країни. Я радий, що литовці не забувають Євгена Коновальця, і сьогодні ми говоримо про нього як про лідера боротьби за свободу. Свого часу Коновалець сказав, що тільки ті народи, які знають свою історію, гідні поваги інших».

Колишній голова Львівської обласної ради Олег Панькевич, який у складі делегації Львівщини прибув до Каунаса, наголосив, що Литва і Україна розпочали нову сторінку співпраці у царині збереження історичної пам’яті. «Історична пам’ять є основою для майбутніх відносин між Україною та Литвою, і ми раді, що в Каунасі увічнено пам’ять українського провідника Євгена Коновальця», – сказав Олег Панькевич.

Джерело: Український погляд