Головне

У Чехії знайдена скульптура віком в 26 000 років

У Чехії знайдена скульптура віком в 26 000 років
У Чехії знайдена скульптура віком в 26 000 років
Зображення загадкової жінки, створене 26 000 років тому, було виявлено на території сучасної Чехії. Як говорять фахівці, невелика скульптура з бивня мамонта є найдавнішою у своєму роді. Вивчення подібних стародавніх артефактів дозволяє краще зрозуміти не тільки особливості побуту наших предків, скільки судити про рівень їх культурного розвитку. Зараз знахідка знаходиться на дослідженні у Британському музеї в Лондоні, де міжнародна команда археологів намагається зрозуміти, хто конкретно міг стояти за створенням скульптури.

Вчені говорять, що люди в їх більш-менш нинішньому вигляді мешкають на Землі вже близько мільйона років, але самі ранні свідчення того, як людський розум спробував відобразити в символічній формі навколишній світ, з’явилися всього 100 000 років тому. Нічого схожого на мистецтво старше цієї дати поки не було знайдено.

Найдавніші знахідки подібного роду були зроблені в Африці, трохи більш сучасні – в Іспанії та Франції, а ще більш пізні – у Східній Європі.

Говорячи про нову знахідку, зроблену в Чехії, дослідники говорять, що подібні найдавніші європейські скульптури і малюнки на скелях дозволяють значно глибше зазирнути в історію наших предків, так як у більшості предметів мистецтва, як правило, кодується, якась комунікаційна ідея у вигляді візуального символу.

За словами Джима Кука, фахівця з археології Британського музею, раніше у Франції були знайдені схожі фігурки і їх вік був оцінений в 23 000 років, вони також були створені з бивнів мамонтів.

Back to top button