У 82-і роковини Голодомору Україна згадає тих, хто ніс правду світові про геноцид
На прес-конференції розкажуть про пам’ятні заходи до 82-х роковин Голодомору. Цьогоріч особливо згадуватимуть “людей правди” — українців та іноземців, чиї свідчення та дослідження зберегли факти голоду. Завдяки їх вчинку світ дізнався про комуністичний геноцид українців.
Прес-конференція щодо пам’ятних заходів
17 листопада о 13.00
Національний музей “Меморіал жертв Голодомору”
(вул Лаврська, 3)
28 листопада 2015 Україна вшановуватиме мільйони жертв Голодомору. Влада та громадськість спільно пом’януть убитих геноцидом. Відповідний Указ днями підписав Президент України.
81 роковини пройдуть під гаслом: “Люди правди. Щоб світ знав” в пам’ять кожного, хто в часи геноциду та інформаційної завіси долав брехню та байдужість і свідчив про Голодомор. Дослідники представлять історії 17 чоловіків та жінок — українців, американців, британців, голландців, свідків, політиків та науковців. Покажуть оригінали унікальних щоденників та світлин, які ставали основою для десятилітніх вироків.
Докладніше про це, а також про план заходів йтиметься на прес-конференції за участі:
Спікери: Володимир В’ятрович, Голова Українського інституту національної пам’яті, Олеся Стасюк, директорка Національного музею “Меморіал пам’яті жертв Голодомору”, Ігор Кулик, Директор Архіву Служби безпеки України.
Як відомо, комуністичний режим створив систему приховування правди про злочин вбивства голодом мільйонів українців. Керівництво СРСР свідомо дезорієнтувало світову громадськість. Але деякі західні журналісти, які побували в оточеній залізною завісою Україні, зуміли донести світові правду про Голодомор. У самій радянській Україні небезпечно було не тільки писати про штучний голод у пресі чи листах, але навіть у приватних щоденниках. Будь-який необережний запис міг вилитися в десятиліття ҐУЛАҐу. Та попри всі небезпеки були люди, що відчуваючи відповідальність перед наступними поколіннями і не могли замовчати цей злочин. Ми називаємо їх “людьми правди”. І цього року особливо їх вшановуємо — за чесність і хоробрість.
Цього року 28 листопада вшанування розпочнеться о 15:00 біля Національного музею “Меморіал жертв Голодомору” та завершиться запаленням свічок та хвилиною мовчання о 16.00. Акції пам’яті пройдуть у всіх містах України. Також – у 36 країнах світу, орагнізовані Світовим конгресом українців та Громадським кометітом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду ’32-33 років в Україні.