Конспекти уроків біології 9 класУсі уроки біологіїФайли

Типи клітин та їхня порівняльна характеристика: прокаріотична та еукаріотична клітина (9 клас. Біологія)

Тема. Типи клітин та їхня порівняльна характеристика: прокаріотична та еукаріотична клітина. Лабораторна робота№2  Вивчення структурно-функціональної різноманітності клітин. Інструктаж з БЖД.

Мета: сформувати поняття  учнів про особливості будови клітин прокаріотів та еукаріотів; формувати практичні вміння самостійно досліджувати ці клітини і вивчити їхню будову;  розвивати уміння порівнювати та розпізнавати клітини одноклітинних та багатоклітинних організмів, еукаріотичні та прокаріотичні клітини з допомогою світлового мікроскопа й на електронних мікрофотографіях, малюнках, таблицях; виховувати працелюбність, старанність, спостережливість та бережливе ставлення до природи.

Державні вимоги щодо рівня загальноосвітньої підготовки учнів Учень/учениця:    називає:

– основні клітинні органели та їхні функції;

наводить приклади:

– про- та еукаріотичних організмів;

розпізнає:

– компоненти клітин на схемах та електронних мікрофотографіях;

 характеризує:

– будову та функції органел;

порівнює:

– будову клітини прокаріотів і еукаріотів;

робить висновок:

– про загальний план будови клітин прокаріотів і еукаріотів та їх особливості;

висловлює судження про:

– роль клітини як елементарної структурної одиниці живих систем

Обладнання й матеріали: таблиці «Будова прокаріотичної клітини », «Будова рослинної клітини», «Будова тваринної клітини», мікропрепарати епідерми цибулі, мукора, бактерій, мікроскоп, електронні мікрофотографії прокаріотичних та еукаріотичних клітин.

Базові поняття і терміни: клітина, прокаріоти, еукаріоти, ядро, органели, клітинна стінка, мікрофотографії, мікропрепарати.

Тип уроку: комбінований.

Завантажити: Типи клітин та їхня порівняльна характеристика: прокаріотична та еукаріотична клітина (9 клас. Біологія) (Розмір: 43.0 KB, Завантажень: 825)
Back to top button