Конспекти уроків зарубіжної літератури 9 класУсі уроки зарубіжної літературиФайли

Творчість Адама Міцкевича (1798–1855) — апогей польського романтизму. Перебування поета в Росії й Україні, відображення вражень у його поезії (цикл «Кримські сонети») (9 клас. Зарубіжна література)

Тема: Творчість Адама Міцкевича (1798–1855) — апогей польського романтизму. Перебування поета в  Росії й Україні, відображення вражень у його поезії (цикл «Кримські сонети»)

Мета: продовжити знайомство із представниками європейського символізму; познайомити учнів з  особистістю Адама Міцкевича та його романтичним світоглядом.

Обладнання: портрети А. Міцкевича.

Тип уроку: засвоєння нових знань і формування на їх основі умінь та навичок.

Адам Міцкевич, без сумніву, найбільший поет польської нації і один із найгеніальніших людей, який видало людство.

І. Франко

Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності

Польська література мала змістовну багатовікову традицію. У другій половині ХVІІІ ст. вона висунула майстрів просвітницького класицизму. Але світової слави зажив польський романтизм. З романтизмом пов’язана творчість видатних композиторів Ф. Шопена (1810–1849) та С.Монюшко (1809–1849), поета і драматурга Ю. Словацького (1809–1849) і найпрекраснішого в цій плеяді — видатного польського поета Адама Міцкевича. Його значення для польської літератури можна порівняти зі значенням Пушкіна для російської літератури, Шевченка — для української. Міцкевич був родоначальником нової польської літератури й нової польської мови.

Завантажити: Творчість Адама Міцкевича (1798–1855) — апогей польського романтизму. Перебування поета в Росії й Україні, відображення вражень у його поезії (цикл «Кримські сонети») (9 клас. Зарубіжна література) (Розмір: 14.3 KB, Завантажень: 213)
Back to top button