Конспекти уроків історії України 9 класУсі уроки історії

Тема: Суспільно – політичний рух у 50-60 роках XIX століття на західноукраїнських землях. (9 клас. Історія України)

Мета: формувати в учнів уявлення про стан національно-визвольного руху на західноукраїнських землях після революції 1848–1849 рр., а також охарактеризувати процес формування двох течій українського визвольного руху: «москвофіли» і «народовці» та створення культурно-освітнього товариства «Просвіта» й літературного імені Т. Шевченка; розвивати в учнів уміння самостійно аналізувати історичні джерела, робити порівняльну характеристику певних явищ та подій, вміти висловлювати свою точку зору, робити висновки й узагальнення; виховувати в учнів почуття патріотизму, любові до своєї Батьківщини і свого народу.
Обладнання: підручник «Історія України. 9 клас» О.К. Струкевич, 2009 рік, видавництво «Грамота»; ілюстрації до теми (додаток); атлас «Історія України. 9 клас»
Тип уроку: комбінований.
Терміни та поняття: «москвофіли», народовці, товариство «Просвіта», товариство ім. Т.Шевченка.
Очікувані результати
Після цього уроку учні зможуть:
• визначати хронологічні рамки розгортання суспільно-політичного та національно-визвольного рухів на західноукраїнських землях;
• синхронізувати прояви суспільно-політичного та національно-визвольного руху в різних регіонах України та європейських країнах;
• простежувати зв’язок між процесами модернізації суспільства та піднесенням національно-визвольного руху;
• на основі аналізу різних джерел інформації: визначати, характеризувати та порівнювати основні причини, прояви, форми та наслідки суспільно-політичного і національно-визвольного руху в українських землях Російської та Австро-Угорської імперій; вказувати на особливості суспільно-політичного та національно-визвольного рухів на західноукраїнських землях.

Завантажити: Тема: Суспільно – політичний рух у 50-60 роках XIX століття на західноукраїнських землях. (9 клас. Історія України) (Розмір: 14.7 KB, Завантажень: 1904)
Back to top button