Конспекти уроків історії України 9 класУсі уроки історії

Тема: Сільське господарство й аграрні відносини в українських землях у першій половині ХІХ століття (9 клас. Історія України)

Мета: охарактеризувати стан сільського господарства та аграрні відносини на українських землях у складі Російської імперії та на західноукраїнських землях у складі Австрійської імперії у пер. пол. ХІХ ст.; розвивати в учнів уміння працювати з історичними джерелами, аналізувати та систематизувати історичний матеріал, робити висновки та порівняння, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки; сприяти патріотичному вихованню учнів.
Обладнання: підручник «Історія України» О.К. Струкевич, 2009 рік, видавництво «Грамота»; ілюстрації до теми (додаток); атлас «Історія України. 9 клас»
Тип уроку: комбінований.
Поняття: криза поміщицького господарювання, урочна система, військові поселення
Очікувані результати
Після цього уроку учні зможуть:
• визначати хронологічну послідовність подій даного періоду;
• пояснювати на основі карти економічні та соціальні процеси (наприклад, господарська інфраструктура, спеціалізація регіонів, особливості становища населення у зв’язку з економічним розвитком тощо);
• на основі різних джерел інформації: порівнювати соціально-економічний розвиток українських земель, становище населення та явища повсякденного життя українців під владою Росії та Австрії;
• характеризувати та оцінювати особливості розвитку сільського господарства;
• доводити, що кріпосне право гальмувало економічний розвиток України, призводило до посилення національного та соціального гніту.

Завантажити: Тема: Сільське господарство й аграрні відносини в українських землях у першій половині ХІХ століття (9 клас. Історія України) (Розмір: 18.5 KB, Завантажень: 1520)
  
Back to top button