Конспекти уроків історії України 9 класУсі уроки історії

Тема: Селянська реформа 1861 року в Наддніпрянській Україні (9 клас. Історія України)

Мета: охарактеризувати соціально-економічне становище українських земель у складі Російської імперії в другій половині ХІХ ст., а також більш детально зупинитися на проведенні селянської реформи в Україні; розвивати в учнів уміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки під час аналізу історичних подій, працювати з історичними джерелами, зіставляти різні погляди з однієї проблеми і висловлювати свою точку зору, аналізувати матеріал, робити висновки; сприяти патріотичному та правовому вихованню учнів.
Обладнання: підручник «Історія України» О.К. Струкевич, 2009 рік, видавництво «Грамота»; ілюстрації до теми (додаток); атлас «Історія України. 9 клас»
Тип уроку: засвоєння нових знань
Основні поняття: криза кріпосницької системи господарювання, реформа, модернізація, стан тимчасовозобов’язаних, «викупні угоди»
Очікувані результати
Після цього уроку учні зможуть:
• описувати й характеризувати модернізаційні процеси в українських землях;
• визначати суть селянської реформи 1861 р. та особливості її проведення в Україні.
• на основі аналізу різних джерел інформації: описувати явища й наводити статистичні дані щодо соціальних та економічних зрушень в українських землях, визначати основні тенденції модернізації українського суспільства у другій половині XIX ст.;
• доводити закономірність процесів модернізації у розвитку українських земель даного періоду.

Завантажити: Тема: Селянська реформа 1861 року в Наддніпрянській Україні (9 клас. Історія України) (Розмір: 26.2 KB, Завантажень: 1950)
  
Back to top button