Конспекти уроків історії України 9 класУсі уроки історії

Тема: Розгортання масонського, декабристського та польського повстанського рухів на теренах України (9 клас. Історія України)

Мета: охарактеризувати російський визвольний та польський національно-визвольний рухи на українських землях в 20–30-х рр. ХІХ ст., а саме: діяльність масонських організацій в Україні, рух декабристів та польське повстання 1830–1831 рр.; розвивати в учнів уміння працювати з історичними джерелами, аналізувати їх, робити висновки, порівняння, висловлювати свою точку зору; сприяти патріотичному вихованню учнів;
Обладнання: підручник «Історія України» О.К. Струкевич, 2009 рік, видавництво «Грамота»; ілюстрації до теми (додаток); атлас «Історія України. 9 клас»
Тип уроку: комбінований.
Поняття: масонство, декабристи, «Руська Правда» П. Пестеля, «Конституція» М. Муравйова.
Очікувані результати
Після цього уроку учні зможуть:
• визначати хронологічну послідовність подій даного періоду;
• на основі опрацювання різних джерел інформації: аналізувати та узагальнювати історичні факти, що свідчили про піднесення національної ідеї, національного та суспільно-політичного рухів;
• зіставляти дані історичних та літературних джерел для аналізу програмових позицій антиурядових організацій;
• здійснювати критичний аналіз джерел та давати власну оцінку інтерпретації подій в історичних документах.

Завантажити: Тема: Розгортання масонського, декабристського та польського повстанського рухів на теренах України (9 клас. Історія України) (Розмір: 18.6 KB, Завантажень: 1975)
  
Back to top button