Конспекти уроків історії України 9 класУсі уроки історії

Тема: Пробудження національного життя в Західній Україні (9 клас. Історія України)

Мета: з’ясувати, як на західноукраїнських землях наприкінці XVIII – на початку XIX ст. відбувається пробудження національного життя і поширення української національної ідеї, а також охарактеризувати діяльність товариств греко-католицьких священиків та «Руської трійці»; розвивати в учнів уміння працювати з історичними джерелами, самостійно опрацьовувати історичні документи, вміти аналізувати матеріал, виділяти головне і другорядне, робити висновки, зіставляти інформацію з різних історичних джерел, висловлювати свою точку зору; на прикладах діяльності товариств греко-католицьких священиків та «Руської трійці» виховувати в учнів патріотичні почуття.
Обладнання: підручник «Історія України» О.К. Струкевич, 2009 рік, видавництво «Грамота»; ілюстрації до теми (додаток); атлас «Історія України. 9 клас»
Тип уроку: комбінований.
Поняття: ідеї Просвітництва, греко-католицька церква, «Руська трійця», альманах «Русалка Дністрова».
Очікувані результати
Після цього уроку учні зможуть:
• визначати хронологічну послідовність подій даного періоду;
• на основі різних джерел інформації: аналізувати та узагальнювати історичні факти, констатувати піднесення національної ідеї, національного та суспільно-політичного рухів;
• зіставляти дані історичних та літературних джерел, аналізувати програмові позиції організацій;
• здійснювати критичний аналіз джерел та давати власну оцінку подій; характеризувати зміст і значення «Русалки Дністрової».

Завантажити: Тема: Пробудження національного життя в Західній Україні (9 клас. Історія України) (Розмір: 18.3 KB, Завантажень: 1539)
Back to top button