Конспекти уроків історії України 9 класУсі уроки історії

Тема: Національно – визвольний рух на західноукраїнських землях під час революції 1848 – 1849 рр. в Австрійській імперії (9 клас. Історія України)

Мета: з’ясувати, як розгортався національно-визвольний рух в Галичині, Буковині і Закарпатті під час революції 1848–1849 рр. в Австрійській імперії; розвивати в учнів уміння співвідносити історичні події всесвітньої історії та історії України, а також опрацьовувати історичні документи, складати хронологічну таблицю, робити висновки й узагальнення; на прикладах національно-визвольної боротьби в Західній Україні розвивати в учнів патріотичні почуття.
Обладнання: підручник «Історія України» О.К. Струкевич, 2009 рік, видавництво «Грамота»; ілюстрації до теми (додаток); атлас «Історія України. 9 клас»
Тип уроку: комбінований.
Поняття: Весна народів, бойкот, компроміс.
Історичні особистості: Г. Яхимович, М. Куземський, Л. Кобилиця
Очікувані результати
Після цього уроку учні зможуть:
• визначати хронологічну послідовність подій даного періоду;
• хронологічно співвідносити національно-визвольний рух на західноукраїнських землях під час революції 1848–1849 рр. в Австрійській імперії та інших країнах Європи;
• показувати на карті території, охоплені антикріпосницьким рухом;
• показувати на карті й співвідносити території, охоплені національно-визвольним рухом в українських землях та революційними подіями у країнах Європи;
• на основі опрацювання різних джерел інформації: визначати та характеризувати передумови, причини, форми, характер і наслідки протесту різних верств українського населення, сутність програмових вимог національно-визвольного руху; порівнювати мету, завдання і форми національного руху наприкінці 40-х рр. XIX ст. в українських землях під владою Росії та Австрії з вимогами європейських народів під час революцій; давати власну оцінку подіям 1848–1849 рр. на західноукраїнських землях.

Завантажити: Тема: Національно – визвольний рух на західноукраїнських землях під час революції 1848 – 1849 рр. в Австрійській імперії (9 клас. Історія України) (Розмір: 22.6 KB, Завантажень: 1846)
Back to top button