Конспекти уроків історії України 9 класУсі уроки історії

Тема: Кирило – Мефодієвське братство (9 клас. Історія України)

Мета: охарактеризувати процес утворення, програмові документи, громадсько-політичну діяльність та значення Кирило-Мефодіївського братства для розгортання національно-визвольного руху в Україні; розвивати в учнів уміння працювати з документами та іншими історичними джерелами, аналізувати їх, робити висновки, порівняння, висловлювати свої думки; на прикладах діяльності братчиків виховувати в учнів почуття любові до Батьківщини і свого народу.
Обладнання: підручник «Історія України» О.К. Струкевич, 2009 рік, видавництво «Грамота»; ілюстрації до теми (додаток); атлас «Історія України. 9 клас»
Тип уроку: комбінований.
Поняття: Кирило-Мефодіївське братство, «Книга буття українського народу», «Статут слов’янського братства Св. Кирила і Мефодія», Слов’янська федерація, Слов’янський собор.
Історичні особистості: М.Костомаров, Т.Шевченко, Г.Андрузький, В.Білозерський, М.Гулак, П.Куліш
Очікувані результати
Після цього уроку учні зможуть:
• охарактеризувати програмові документи Кирило-Мефодіївського братства і на їх основі визначити мету, цілі та завдання, які ставило перед собою товариство;
• з’ясувати значення Кирило-Мефодіївського братства для розгортання національно-визвольного руху в Україні;
• вдосконалити уміння працювати з документами та іншими історичними джерелами, аналізувати їх, робити висновки, порівняння, висловлювати свої думки;
• давати власну оцінку діяльності товариства.

Завантажити: Тема: Кирило – Мефодієвське братство (9 клас. Історія України) (Розмір: 19.9 KB, Завантажень: 1911)
Back to top button