Конспекти уроків української літератури 6 класУсі уроки української мови та літературиФайли

Тема: Календарно-обрядові пісні літнього циклу: «У ржі на межі», «Ой біжить, біжить мала дівчина», «Проведу я русалочки до бору» (6 клас. Українська література) + Презентація

Мета: ознайомити учнів із українською календарно-обрядовою поезією, її різновидами, визначити роль і місце пісні в житті народу; дізнатися більше про календарно-обрядові пісні літнього циклу; навчити розуміти магічну силу обрядових пісень для наших предків; розвивати вміння виразно і вдумливо читати їх, коментувати їхній зміст; формувати світогляд учнів; виховувати любов та повагу до славного минулого нашого народу, до його історії, звичаїв і традицій, до загальнолюдських цінностей.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань (формування нової компетенції).
Обладнання: аудіозаписи народних пісень, ілюстрації до календарно-обрядових пісень літнього циклу, матеріали про хліб, прикрашений сніп (дідух); мультимедійна презентація.

Теорія літератури: народна пісня, анафора, постійні епітети.

Епіграф. Коли хочеш пізнати народ, вивчай його пісні.
                                                                           Адам Міцкевич

Завантажити: Тема: Календарно-обрядові пісні літнього циклу: «У ржі на межі», «Ой біжить, біжить мала дівчина», «Проведу я русалочки до бору» (6 клас. Українська література) + Презентація (Розмір: 895.0 KB, Завантажень: 1805)
Back to top button