Конспекти уроків історії України 9 класУсі уроки історії

Тема: Громадівсько – політичний рух у Наддніпрянській Україні в 70-90 –х роках ХІХ століття. (9 клас. Історія України)

Мета: охарактеризувати суспільно-політичний рух у Наддніпрянській Україні, що входила до складу Російської імперії, в 70–90-х роках ХІХ ст., детально зупинившись на ІІ етапі громадівського руху; удосконалювати навички роботи учнів з історичними джерелами, а також розвивати вміння аналізувати та систематизувати матеріал, робити висновки, порівняння, вчити висловлювати свою думку й оцінювати ті чи інші історичні явища та події; на прикладах діяльності учасників громадівського руху виховувати в учнів патріотичні почуття.
Обладнання: підручник «Історія України. 9 клас» О.К. Струкевич, 2009 рік, видавництво «Грамота»; ілюстрації до теми (додаток); атлас «Історія України. 9 клас»
Тип уроку: комбінований.
Терміни та поняття: Емський указ, молоді громади, братство тарасівців.
Очікувані результати
Після цього уроку учні зможуть:
• синхронізувати прояви суспільно-політичного та національно-визвольного руху в різних регіонах України та європейських країнах;
• характеризувати суспільно-політичний рух у Наддніпрянській Україні в 70–90-х роках ХІХ ст.;
• визначати особливості громадівського руху в даний період;
• на основі аналізу різних джерел інформації: визначати, характеризувати та порівнювати основні причини, прояви, форми та наслідки суспільно-політичного і національно-визвольного руху в українських землях Російської імперії;
• давати характеристику та оцінювати діяльність провідних представників національно-визвольного руху.

Завантажити: Тема: Громадівсько – політичний рух у Наддніпрянській Україні в 70-90 –х роках ХІХ століття. (9 клас. Історія України) (Розмір: 14.5 KB, Завантажень: 1862)
Back to top button