Конспекти уроків хімії 11 класУсі уроки хіміїФайли

Тема: Алкани (парафіни). Загальна формула алканів. Структурна ізомерія. Поняття про конформацію. Систематична номенклатура. Фізичні властивості алканів (11 клас. Хімія)

Тема уроку. Алкани (парафіни). Загальна формула алканів. Структурна ізомерія. Поняття про конформацію. Систематична номенклатура. Фізичні властивості алканів

Цілі уроку: формувати в учнів знання про гомологію, гомологічні ряди на прикладі алканів; ознайомити учнів з номенклатурою алканів за міжнародною номенклатурою IUPAС; розвивати навички й уміння складати структурні формули й називати

органічні сполуки на прикладі алканів, називати насичені вуглеводні за структурною формулою та складати структурні формули за назвами; розкрити значення методу моделювання для вивчення будови та властивостей речовин; ознайомити учнів з фізичними властивостями гомологів метану, показати зв’язок між будовою його молекули та властивостями.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Форми роботи: фронтальна робота, навчальна лекція, демонстраційний експеримент.

Лабораторний дослід 1. Виготовлення моделей молекул вуглеводнів (ізомерів, конформерів).

Демонстрація 1. Визначення якісного складу метану за продуктами горіння.

Демонстрація 2. Моделі молекул вуглеводнів.

Обладнання: медіафрагмент про ізомерію алканів.

Завантажити: Тема: Алкани (парафіни). Загальна формула алканів. Структурна ізомерія. Поняття про конформацію. Систематична номенклатура. Фізичні властивості алканів (11 клас. Хімія) (Розмір: 46.8 KB, Завантажень: 259)
Back to top button