Здоров'яФізіологія

Сидяча робота провокує розвиток хвороби серця

Якщо чоловік довгий час сидить, то у нього підвищується ризик серцевої недостатності, навіть незважаючи на наявність регулярних тренувань в щотижневому розкладі, пише Health India .

Коментує дослідник Дебора Ром Янг: “Щоб проаналізувати виявлену зв’язку, ми простежили за групою з 84170 чоловіків 45-69 років без серцевої недостатності. Оцінювався рівень фізичної активності, показники використання енергії і кількість годин, що витрачаються на сидячі заняття”.

Приблизно через 8 років з’ясувалося: чоловіки з низькими показниками фізичної активності на 52% мали вищий ризик серцевої недостатності, ніж чоловіки з високими показниками фізичної активності, навіть коли в облік взяли кількість годин, проведених на стільці або дивані.

Чоловіки, які сиділи по 5 годин, з серцевою недостатністю могли зіткнутися на 34% частіше за тих, хто сидів в день не більше 2 годин. І тренування тут не рятували. Ризик підскакував більш ніж в 2 рази у чоловіків, що сиділи мінімум 5 годин і мало що тренувалися. Щоб скоротити ризик серцевої недостатності, слід витрачати, щонайменше, 150 хвилин на тиждень на аеробні навантаження середньої інтенсивності.

Back to top button