Головне

Сувої Мертвого моря викладені в інтернет

Фрагменти оцифрованих Сувоїв Мертвого моря, які являють собою добірку біблійних і апокрифічних текстів, датованих рубежем нашої ери, стали доступні онлайн.

В електронній бібліотеці розміщено 5000 фрагментів текстів у дуже високому дозволі. Проект був виконаний Ізраїльським управлінням старожитностей спільно з корпорацією Google. Для створення цифрових копій сувоїв фахівці застосовували технологію інфрачервоної зйомки. Кожен фрагмент знімали при шести різних довжинах хвиль, після чого зображення поєднувалися. Цифрові копії стародавніх рукописів дозволять фахівцям, що вивчають їх, не турбувати тендітні документи.

 Сувої Мертвого моря викладені в інтернет
Сувої Мертвого моря викладені в інтернет
У вересні 2011 року в інтернеті стали доступні фрагменти перших п`яти сувоїв, оброблених у рамках проекту. По зображеннях, доступних у високому дозволі, можна здійснювати пошук тексту.

Сувої Мертвого моря, які називають також Кумранські сувої, були знайдені в печерах недалеко від стародавнього поселення Кумран на Мертвому морі в 1947 році. Сувої датуються періодом з III століття до нашої ери по I століття нашої ери. У них містяться найдавніші біблійні рукописи. Згідно з однією з версій, їх створювали ессеї – члени аскетичної іудейської секти, що жили в Кумрані. За іншою версією, сувої були створені в Єрусалимі і в I столітті нашої ери привезені в печери Кумрана біженцями, що рятувалися від римлян.

Оцифровані сувої Мертвого моря представлене на сайті dss.collections.imj.org.il

Оцифровка Сувоїв Мертвого Моря – це не перший подібний проект, в якому бере участь Google. Так, раніше корпорація брала участь у публікації архіву Нельсона Мандели і фотоархіву документів, присвячених Голокосту. Крім того, в червні 2012 року компанія оголосила про те, що збирається оцифрувати найбільший кіноархів Італії, який містить, зокрема, базу кінохроніки і фотографій Беніто Муссоліні.

Як повідомляє Google, корпорація сподівається на розширення історичних проектів. Так, восени 2012 року компанія запустила проект “Інститут культури”. В рамках проекту, який здійснюється спільно з 17 музеями та інститутами по всьому світу, будуть створені цифрові візуалізації історичних подій.

Back to top button