Здоров'яПсихологія

Стрес боїться … фітнесу

Американські вчені знайшли спосіб, як зняти стрес – ефективно, швидко і без прийому седативних засобів.

Згідно з даними групи вчених з Прінстонського університету, інтенсивна фізична активність реорганізує мозок таким чином, що його реакція на стрес зменшується і, таким чином, симптоми стресу зникають – стомлюваність, занепокоєння, тривога. При фізичній реакції менш імовірно, що в результаті стресу постраждають функції мозку.

Цю теорію вони вирішили перевірити на мишах, які регулярно відчували стрес – шляхом впливу холодної води, на що їх мозок реагував сплеском активності нейронів у вентральному гіпокампі – області мозку, яка регулює рівень тривоги.

Нові дані допомогли зрозуміти і узгодити результати більш ранніх досліджень, що стосуються впливу фізичних вправ на мозок. Так, встановлено, що фізичні вправи знижують тривогу і в той же час сприяють росту нових нейронів у вентральному гіпокампі. Оскільки «молоді» нейрони як правило, більш збудливі, ніж їх більш зрілі «колеги», фізичні вправи повинні принести ще більше занепокоєння, а не знижувати його. Однак експерти Прінстонського університету виявили, що фізичні вправи, навпаки, запобігають сплеску нейронної активності. Свої висновки автори роботи опублікували в Journal of Neuroscience.

Back to top button