АнонсГоловне

Стартував XIII Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

Стартував XIII Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика
Стартував XIII Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика
Урочисте відкриття XIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика відбулося 9 листопада 2012 року в Рівненському обласному академічному українському музично-драматичному театрі.

Конкурс проводиться за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та з ініціативи Ліги українських меценатів. Ці інтелектуальні змагання спрямовані на зміцнення знань з української мови, утвердження статусу української мови як державної, піднесення її престижу.

У цьогорічних урочистостях взяли участь понад 300 осіб, серед яких – кращі знавці української мови з числа школярів та студентів Рівненського краю.

З вітальним словом до присутніх звернулися Микола Жулинський, директор Інституту літератури ім. Т. Шевченка, доктор філологічних наук, професор, академік Національної академії наукУкраїни; Олексій Губанов, заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації; Михайло Ватуляк, віце-президент Ліги українських меценатів; Юрий Сафонов, начальник відділу Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОНмолодьспорту, доктор економічних наук, професор; а також письменники Рівненщини.

«Саме завдяки цьому конкурсу наша молодь приходить до української мови, до рідного слова, аби нести його далі гордо, високо. Тож бажаю його учасникам упевненості в собі і незаперечних перемог!», – зазначив Микола Жулинський.

На святі нагороджено переможців попередніх конкурсів, а також вчителів-наставників, чиї вихованці є призерами цього конкурсу.

Завершилося свято концертом дитячих колективів навчальних закладів Рівненщини.

Також від учасників урочистостей покладено квіти до пам’ятників Тараса Шевченка та Уласа Самчука.

Зазначимо, що згідно з Указом Президента України 14 найкращим переможцям Конкурсу призначаються стипендії Президента України строком на один рік.

Щороку конкурс традиційно розпочинається в День української писемності і мови.

  
Back to top button