Батькам

Спортивний малюк

Спортивний малюк
Спортивний малюк
Ви хочете, щоб ваша дитина була завжди здорова? Щоб вона виросла міцною і активною? Тоді саме час долучити її до занять спортом. Який вид спорту вибрати? Який з них найбільш доступний і менш травматичний?

Активні види спорту

Для початку вивчіть всі сильні і слабкі сторони свого малюка, згадайте, наскільки він активний під час прогулянки, чи любить він довго бігати або ж йому до душі гімнастична драбина. Проаналізуй, які ігри йому найбільше подобаються, як частіше він грає – сам або з товаришами.

Якщо малюк любить саме активні колективні ігри – йому підійдуть футбол або волейбол або інші командні види спорту для дітей. Якщо ж у крихти просто багато енергії – походіть з ним на заняття легкою атлетикою. Також дітям з різкими рухами підійдуть танці: хіп-хоп, рок-н-рол, брейк-данс.

Дитині зі слабкою концентрацією уваги педіатри радять займатися тенісом.

Якщо ж дитина ну просто дуже емоційна – сходіть з дитиною в басейн. Плавання, пірнання – добре впливають на нервову систему.

Домашні види спорту

Починати заняття спортом можна і вдома. Нехай для малюка стане традицією ранкова гімнастика разом з мамою і татом. Проводьте разом спортивні п’ятихвилинки протягом дня. Нехай позитивний приклад покаже і старше покоління – бабусі й дідусі.

Спорт з урахуванням темпераменту

До речі, підбирати вид спорту для дитини найкраще з урахуванням її темпераменту. Нагадаємо, їх існує 4 основних типи: сангвінік, флегматик, холерик, меланхолік.
Спорт для активного сангвініка

Він постійно в русі, швидкий і активний. Сангвініки зазвичай досить сильно тягнуться до спорту. Причому можуть освоїти практично будь-який його вид. Але найчастіше сангвініки віддають перевагу тим спортивними заняттями, де можна проявити свою індивідуальність та якості лідера. Сангвініку підходять біг з перешкодами, карате та інші види боротьби, шахи. Люблять сангвініки і командні ігри: футбол, волейбол, хокей.
Спорт для енергійного холерика

Це не менш активна дитина, ніж сангвінік. Він завжди діє енергійно. Його рухи стрімкі і різкі. Переживання – яскраві, сильні, імпульсивні. Він – різкий і запальний. Настрій холерика може часто змінюватися. Холерик любить спорт і змагання. Він хороший і азартний уболівальник. В основному його залучають у командні і рухливі види спорту.

Холерикові подобається бути капітаном команди. Але часто він вибирає досить агресивні види спорту, такі як боротьба. Так відбувається емоційна розрядка у холериків.
Спорт для завзятої флегматика

Флегматик часто повільний у всьому, навіть у спорті. Але він – завзятий трудівник. Малюк-флегматик любить інтелектуальні види спорту. Тобто ті, в яких треба добре продумувати кожен хід. Таким дітям підходить біг на довгі дистанції, лижі, ковзани, йога, дихальні вправи.
Спорт для мислителя-меланхоліка

Такий малюк не дуже активний. Він тихий і спокійний, часто невпевнений у собі, боїться труднощів і досить таки замкнутий. Такий малюк частіше глядач, ніж учасник змагань. Добре підходять меланхолікам спортивні танці і фігурне катання. Це – хороша можливість вільно висловлювати почуття. Але для таких дітей протипоказані футбол, теніс, фехтування та ін..

Отже, який вид спорту вибрати для свого малюка – вирішувати Вам! Головне, що будь-який вид спорту – це гарантія міцного здоров’я. Крім того, спорт також формує малюка як особистість, позбавляє від комплексів і вчить жити в команді!