Здоров'яФізіологія

Сон і здорове харчування – кращий захист від застуд

Спіть не менше 7 годин
Спіть не менше 7 годин
Як би не сумно було прощатися з сонячним літом, але доводиться зустрічати сіру дощову осінь. Крім яскравих фарб, осінь підносить нам і інші «подарунки», наприклад, застуду.

Сон. У кожної людини є своя «доза» сну, необхідна йому для нормального самопочуття. Так, бувають люди, яким достатньо 6 годин сну на добу. Іншим же потрібно не менше восьми. Однак у період хвороби повноцінний нічний відпочинок необхідний подвійно. Спіть не менше 7 годин: так знесилений організм зможе відновити сили і «зосередитися» на захисті від інфекцій.

Харчування. Виявляється, курячий бульйон, який допомагає при застуді, – не міф. Вчені стверджують, що курячий бульйон – прекрасний профілактичний засіб, що перешкоджає зневодненню організму і має протизапальний ефект. При вживанні курячого бульйону знижується активність специфічних клітин крові – нейтрофілів, число яких при застуді різко збільшується. Саме велике число нейтрофілів провокує закладеність носа при застуді.

Забезпечити підтримку організму допоможе їжа, багата вітамінами, а також вітамінно-мінеральні комплекси, що включають в себе вітамін С, каротиноїди, вітаміни групи В , кальцій, залізо, магній, цинк і селен.

Back to top button