ГоловнеУчительська

Гриневич: Сьогодні Україна за якістю середньої освіти за міжнародними показниками займає 38 місце з 76 країн

Освітяни Житомирщини, серед яких директори та вчителі шкіл, професійно-технічних закладів освіти, викладачі ВНЗ, поспілкувалися із Міністром освіти та науки України Лілією Гриневич на тему створення Нової української школи.

Відкритий діалог пройшов вчора, 2 червня, у стінах Житомирського державного університету імені І. Франка.

«Середня освіта, незважаючи на те, що вона є базою для здобуття наступних щаблів освіти, насправді занедбувалася впродовж останнього часу досить серйозно і це виразилося в кількох ознаках. Перша – це дуже низький соціальний статус вчителів в загальноосвітніх школах, друга – це підхід до формування змісту освіти. Третя проблема – це те, що ми дуже мало вкладали в інфраструктуру і забезпечення шкіл. Тому необхідні зміни, щоб цю школу зробити попереду руху суспільства. Ми маємо підготувати того випускника, який далі буде успішно розвивати свою освітню кар’єру в тому чи іншому напрямку», – зазначила Лілія Гриневич.

Також вона додала, що сьогодні Україна за якістю середньої освіти за міжнародними показниками займає 38 місце з 76 країн, але людського капіталу в Україні має неймовірний потенціал. Про це свідчать досягнення українців, які потрапляють чи в науку, чи на різні посади в різних країнах світу. На Міжнародному економічному форумі було представлено результати дослідження «Що буде потрібно роботодавцю на ринку праці від їхніх найманих працівників у 2020 році?», де в першу чергу їх цікавлять м’які навички – це вміння вирішувати складні комплексні проблеми, критичне мислення, креативність, емоційний інтелект, когнітивна гнучкість, тобто, все те, чого не навчають в школі.

«Для того, щоб у нас було менше ситуацій, через які дитина ризикує власним здоров’ям і навіть життям, вона має відрізняти брехню від правди, саме тому потрібно формувати навички критичного мислення, аргументації, вміння пошуку, дослідництва будь-якої ситуації, і ми повинні вміти навчити цьому тепер наших дітей у школі. Тому компетентності – це знання, уміння й ставлення. Цьому і навчатиме Нова українська школа», – наголосила Лілія Гриневич.

Back to top button