Здоров'я

Щоденна годинна прогулянка може продовжити життя на чотири з половиною року

Щоденна годинна прогулянка може продовжити життя на чотири з половиною року
Щоденна годинна прогулянка може продовжити життя на чотири з половиною року
Одна годинна прогулянка на день або аналогічні за тривалістю легкі фізичні вправи продовжують життя людини на чотири з половиною року, заявляють учені з Гарвардської медичної школи в Бостоні.

Як заявив один з учасників дослідницької групи І-Мінь Лі, навіть відносно невеликі періоди фізичної активності, такі як 75-хвилинна прогулянка швидким кроком один раз на тиждень, пов’язані зі збільшенням тривалості життя.

Корисний вплив на організм фіксувався навіть за наявності у піддослідного зайвої ваги або ожиріння.

Учені проаналізували інформацію про розпорядок дня, тривалість життя та стан здоров’я 650 тисяч американців старше 40 років за останнє десятиліття. За цей час приблизно 82 тисячі з них померли від старості або хвороб.

Людей розділили на різні групи за наступними критеріями: індекс маси тіла, вік та частота фізичних вправ. Після цього вчені порівняли, наскільки відрізняється середня тривалість життя для людей із цих груп, і спробували зрозуміти, наскільки сильно впливають прогулянки та вправи на довголіття людини.

Як з’ясувалося, люди, які займалися фізкультурою регулярно, вмирали набагато рідше, ніж інші учасники дослідження.

Розрахунки вчених показують, що американці, які дотримувалися тижневої норми фізичної активності – 2,5 години на тиждень, у середньому жили на 3,4 року довше.

Найбільшими довгожителями виявилися люди, які у кілька разів “перевиконували” норму активності – 7,5 годин прогулянок швидким кроком або легкі фізичні вправи приносили їм “додаткові” 4,5 року життя.

На таку “додаток” до тривалості життя практично не впливав індекс маси тіла – стрункі люди, що уникали фізичних навантажень, жили на 3 роки менше, ніж повні американці, які займалися спортом.