ГоловнеОсвіта і право

Щоб викладати у школі, тепер не обов’язково бути вчителем

9 лютого в Україні стартувала програма “Навчай для України”, в рамках першого етапу якої 40 відібраних фахівців різних напрямків після спеціального навчання викладатимуть у 5-11 класах шкіл, які найбільше цього потребують, протягом 2 років. Про це повідомила “Українська правда. Життя” .

Оскільки участь у програмі передбачає переїзд до місця розташування школи, учасники отримуватимуть, крім зарплати вчителя, додаткову стипендію, а також матимуть постійну підтримку менторів.

Спочатку проект реалізуватиметься в трьох областях – Київській, Харківській та Львівській, приблизно по 13 учасників на регіон.
Ініціатор програми – громадська організація “Навчай для України”, яка співпрацює з міжнародною мережею “Teach For All”, а також підписала меморандум про співпрацю з Міністерством освіти та науки.

Отож, тепер, відповідно до названої програми, щоб викладати у школі, тепер не обов’язково бути вчителем. Достатньо мати вищу освіту, глибокі знання з якогось шкільного предмету, лідерські якості та багато натхнення.

Коментарів: 4

  1. Одна справа самому знати і вміти, а зовсім інша- вчити когось. Грамотний знавець не означає грамотний вчитель

  2. А давайте такой эксперимент и в медицину внедрим))))

    1. А, якщо людина токар найвищого розряду, то вона що, не може викладати трудове навчання, чи якщо людина спортсмен яка все життя посвятила спорту фізичну культуру ? Як на мене то правильна ініціатива. Дитина буде дивитися на цю людину і буде брати примір. В мене дядько токар найвищого розряду і керівник цеху на фабриці і я на сто відсотків впевнений що він би набагато краще справився на цій посаді викладача трудового навчання ніж будь який інший. То хороша ініціатива і правильний законопроект.

      1. Так, проект дуже цікавий! А для чого тоді необхідно вчити було і знати методику, педагогіку, психологію, педагогічні технології? Думаю, що наша школа далеко піде у своєму розвитку… Так був час коли до вчительства пішли люди які гарно володіли предметами такими як технології навчання, але у программі є ще багато питань якими людина не володіє, а у програмі такі теми є!? Життя покаже…

Back to top button