ГоловнеОсвіта і право

Середня заробітна плата для молодих вчителів по Україні складає 4 345 грн,- Гриневич

Середня заробітна плата для молодих вчителів по Україні складає 4 345 грн. Про це, в інтерв’ю ВВС Україна, сказала міністр освіти Лілія Гриневич.

Л. Г.: Зарплата вчителя складається не тільки з мінімального посадового окладу. Саме його назвав вам директор сільської школи. Є ще ціла низка доплат. З цього конструюється зарплата вчителя. Ми цього року підняли зарплати вчителям на 50 %. Це все ще мало, цього не достатньо, але це як для одного року є реальним прогресом. Ми просунули професію вчителя в рамках єдиної тарифної сітки на два розряди.

Середня заробітна плата молодих вчителів без стажу роботи у загальноосвітній школі, як правило, нижча, ніж у гімназіях, ліцеях чи спеціальних загальноосвітніх закладах (за даними, наданими міністром, фактична зарплата молодого вчителя без стажу у звичайній школі в лютому 2017-го варіювалася від 3562 грн до 5358 грн. – Ред.).

Середня зарплата вчителя залежить від навантаження. Як правило, вчителі беруть його більше. Середня заробітна плата для молодих вчителів по Україні – це 4345 грн.

BBC: Але ці зарплати з усіма доплатами все одно не забезпечують гідного рівня життя вчителя.

Л. Г.: Звичайно, ні. Це дуже мало. Але мені зараз ідеться про правду. Вона полягає в тому, що коли молодий учитель працює у закладі, де отримує доплати й має більше навантаження, тоді його середня зарплата – 5323 грн. Я рада, що сьогодні вчитель вищої категорії може отримати зарплату 7500 грн. У спеціальних навчальних закладах він має зарплату в 8500 грн.

Я не задоволена рівнем оплати вчителів. Немає більш зацікавленої людини в цій країні, ніж я, щоб він виріс. Ми поставили це питання руба перед Кабміном. Я рада, що прем’єр-міністр підтримав скачок у тарифній сітці на два розряди. У наступному році плануємо піднятися ще на один розряд і також дати доплату вчителям. Закон теж визначає умови праці й передбачає перехідний період. Наразі там передбачено п’ять років у перехідних положеннях. Загалом це буде залежати від економічної ситуації в країні.

Коментарів: 2

  1. Чому пишуть тільки про вчителів? А у садочках не педагоги працюють?Чи може вважається що то легша робота? Працюю в закладі інтернатного типу, так між школою та садком різниця в зарплатні у декілька тисяч гривень!Закрити б міністрів в “яслях” на годинку, де 20 діточок кричать і вимагають подати їм маму, то що б вони тоді заспівали!

  2. Міністр взагалі літає в хмарах? Які 4345 грн.? Вчитель спеціаліст, без стажу за 18 годин буде на руки отримувати 3000 грн.

Back to top button