день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Середня заробітна плата для молодих вчителів по Україні складає 4 345 грн,- Гриневич

Середня заробітна плата для молодих вчителів по Україні складає 4 345 грн. Про це, в інтерв’ю ВВС Україна, сказала міністр освіти Лілія Гриневич.

Л. Г.: Зарплата вчителя складається не тільки з мінімального посадового окладу. Саме його назвав вам директор сільської школи. Є ще ціла низка доплат. З цього конструюється зарплата вчителя. Ми цього року підняли зарплати вчителям на 50 %. Це все ще мало, цього не достатньо, але це як для одного року є реальним прогресом. Ми просунули професію вчителя в рамках єдиної тарифної сітки на два розряди.

Середня заробітна плата молодих вчителів без стажу роботи у загальноосвітній школі, як правило, нижча, ніж у гімназіях, ліцеях чи спеціальних загальноосвітніх закладах (за даними, наданими міністром, фактична зарплата молодого вчителя без стажу у звичайній школі в лютому 2017-го варіювалася від 3562 грн до 5358 грн. – Ред.).

Середня зарплата вчителя залежить від навантаження. Як правило, вчителі беруть його більше. Середня заробітна плата для молодих вчителів по Україні – це 4345 грн.

BBC: Але ці зарплати з усіма доплатами все одно не забезпечують гідного рівня життя вчителя.

Л. Г.: Звичайно, ні. Це дуже мало. Але мені зараз ідеться про правду. Вона полягає в тому, що коли молодий учитель працює у закладі, де отримує доплати й має більше навантаження, тоді його середня зарплата – 5323 грн. Я рада, що сьогодні вчитель вищої категорії може отримати зарплату 7500 грн. У спеціальних навчальних закладах він має зарплату в 8500 грн.

Я не задоволена рівнем оплати вчителів. Немає більш зацікавленої людини в цій країні, ніж я, щоб він виріс. Ми поставили це питання руба перед Кабміном. Я рада, що прем’єр-міністр підтримав скачок у тарифній сітці на два розряди. У наступному році плануємо піднятися ще на один розряд і також дати доплату вчителям. Закон теж визначає умови праці й передбачає перехідний період. Наразі там передбачено п’ять років у перехідних положеннях. Загалом це буде залежати від економічної ситуації в країні.

  

2 коментарі

  1. Марічка

    Чому пишуть тільки про вчителів? А у садочках не педагоги працюють?Чи може вважається що то легша робота? Працюю в закладі інтернатного типу, так між школою та садком різниця в зарплатні у декілька тисяч гривень!Закрити б міністрів в “яслях” на годинку, де 20 діточок кричать і вимагають подати їм маму, то що б вони тоді заспівали!

  2. Міністр взагалі літає в хмарах? Які 4345 грн.? Вчитель спеціаліст, без стажу за 18 годин буде на руки отримувати 3000 грн.