Головне

Сенсацією закінчилися археологічні розкопки на всесвітньо відомому Більському городищі

Сенсацією завершилися цьогорічні археологічні розкопки на всесвітньо відомому Більському городищі, що у Котелевському районі. Там харківські науковці знайшли унікальне для лівобережжя України скіфське золото.

Місто Гелон почали вивчати науковці сто десять років тому. За цей час тут працювало чимало різних експедицій, але нікому ще не вдалося знайти таку кількість золотих прикрас. Коштовності просто сипалися з одного майже непримітного, невиразного кургану на некрополі Скоробір.

Це сталося в останній день роботи експедиції – розповідає її керівник Ірина Шрамко: «Ми їхали сюди на курган, а по телефону Станіслав Анатолійович сказав що знайшов золоту бляшку із зображенням козлика. Я подумала що він жартує».

«Я ніколи стільки не знаходив золота я один раз знайшов бляшку розміром сантиметр на сантиметр, а тут їх декілька десятків», – розповідає Станіслав Задніков старший науковий співробітник музею археології Харківського національного університету ім. Каразіна.

У Більську знайшли близько 30 золотих виробів скіфів.
У Більську знайшли близько 30 золотих виробів скіфів.

Витривалі археологи настільки втомилися, що визбирували золоті прикраси лежачи. Як і більшість курганів, цей був пограбований ще за скіфських часів.

Back to top button