Здоров'яПсихологіяФізіологія

Щоб запам’ятати інформацію, потрібно вимовити її вголос, переконані експерти

Ймовірно, люди, які говорять самі з собою, добре все запам’ятовують. Фахівці з Монреальського університету вважають: їх висновки стануть в нагоді всім, хто не хоче забувати важливі речі. У новому дослідженні взяли участь 44 студента-старшокурсника. У першому експерименті добровольцям показували слова на екрані, розповідає Daily Mail.

Учасників попросили прочитати слова про себе, а потім теж про себе, але ворушачи при цьому губами. Крім того, студенти читали слова вголос самим собі і іншій людині. Вчені помітили, що добровольці краще запам’ятовували слова, читаючи їх вголос іншому. Читання вголос самому собі теж сприяло закріпленню інформації.

Дослідники пояснюють: чим більше складових беруть участь у процесі запам’ятовування, тим краще. Так, артикуляція і мова допомагають зберегти інформацію в пам’яті. У другому експерименті з безглуздими складами вищезгаданий спосіб не працював. На думку авторів дослідження, справа в тому, що безглуздих складів немає в довготривалій пам’яті. Тому мозок не може зв’язати їх з раніше вивченим матеріалом для того, щоб краще запам’ятати.

Шкільне життя

Back to top button