Здоров'яПсихологія

Щоб поліпшити настрій і впоратися з болем, досить обійняти людину

Прості обійми виробляють потужний ефект на людину. Дослідження показало: вони допомагають у лікуванні хвороб фізичних і психічних, включаючи депресію, тривожність. За допомогою обіймів можна впоратися зі стресом і відчуттям самотності, пише The Times of India . Вони ініціюють довіру і почуття безпеки в людині, що сприяє побудові відкритих і чесних зв’язків з іншим.

Потім, обійми підвищують концентрацію окситоцину, який сприяє поліпшенню емоційного фону. А якщо обійми тривалі, то підскакує і концентрація серотоніну – нейромедіатора гарного настрою. Вони підвищують самооцінку, адже кожен хоче, щоб до нього ставилися особливо і з любов’ю. Асоціації з раннього дитинства, пов’язані з відчуттям цінності себе, записані в нервовій системі людини. А обійми їх активують.

Плюс, вони сприяють м’язовому розслабленню, зняттю болю за рахунок посилення циркуляції крові в м’яких тканинах. Нервова система приходить в норму, дихання людини упорядковується. Обійми можна порівняти по ефекту з медитацією або сміхотерапією, з точки зору розслаблення і абстрагування від поточних проблем. Одночасно з цим людина вчиться співпереживання.

Back to top button