Здоров'яФізіологія

Щоб мати міцні кістки в старості, потрібно займатися спортом в юності

1Активні заняття спортом у школі можуть захистити людину від переломів в літньому віці, встановили американські вчені. Дослідження колишніх бейсболістів 80 років показало: їхні руки були сильнішими, ніж у однолітків, незважаючи на те, що вони не займалися спортом вже більше 50 років, пише The Daily Mail .

Фізичні навантаження збільшують масу кісток, їх розмір і міцність. Якщо зберігати достатній рівень активності протягом усього життя, вийде уникнути проблем в старості. Але і активність в дитинстві виробляє тривалий ефект. Професор Стюарт Варден порівняв частини провідної і не провідної руки у 103 професійних бейсболістів, коли ті грали і коли виходили на пенсію.

У той момент, коли люди грали, сила, маса і розмір кісток у провідній руці були в два рази більше, ніж у тій, що не вела. Після відходу на пенсію, зберігалися 56% розміру і 34% сили від напрацьованих в юному віці. Якщо ж люди продовжували заняття, то навіть у старості ведуча рука зберігала 28% від старих показників. Більш того, з часом показники збереження міцності кісток збільшувалася до 50%. Значить, тренування можна рекомендувати як засіб боротьби з витончення кісткової тканини в літньому віці.

Back to top button