Батькам

Санітарно-гігієнічні вимоги до організації режиму молодшого школяра (пам’ятка батькам першокласника)

Санітарно-гігієнічні вимоги до організації режиму молодшого школяра (пам'ятка батькам першокласника)
Санітарно-гігієнічні вимоги до організації режиму молодшого школяра (пам’ятка батькам першокласника)
Режим дня – це раціональне чергування видів діяльності і відпочинку протягом доби з урахуванням вікових можливостей і особливостей. Регулярність, розпорядок, ритмічність в житті дитини позитивно впливають на його самопочуття та настрій.

Фізіологічною основою режиму дня є вироблення у дитини динамічного стереотипу реакцій. Постійно повторюючи, визначений розпорядок дня налаштовує дитину на навчання, відпочинок, фізичну активність, тим самим полегшується виконання різних справ, успішніше йде навчання. При дотриманні режиму дня у дитини формуються умовні рефлекси. Звичка лягати спати і вставати в один і той же час сприяє швидкому засипанню і своєчасному пробудженню. Дитина, яка висипається краще сприймає навчальну інформацію, пояснення вчителя на уроці, швидше справляється з виконанням завдань, його працездатність вище.

Вранці у дитини має бути достатньо часу, щоб не поспішаючи зібратися
в школу. Встати з ліжка потрібно за 1-1,5 години до початку занять. Цей час слід скоригувати в залежності від того, як далеко від школи знаходиться ваш будинок. Налаштувати дитину на робочий лад допоможе ранкова гімнастика протягом не менше 10 хв. Дорога до школи може стати прекрасною прогулянкою, якщо ви маєте достатній запас часу (15-20 хв) і можете йти не поспішаючи.

Відпочинок дитини вдома повинен бути правильно організований. Тривалість огляду дитячих телепередач повинні регулювати дорослі. У навчальні дні 6-річна дитина без шкоди для здоров’я може дивитися телепередачі два-три рази на тиждень не більше 30 хв. Для домашньої відеотеки необхідно підібрати спеціальний дитячий репертуар фільмів і обмежити тривалість їх однократного перегляду. Щоб тривалість нічного сну відповідала віковій нормі, першокласник повинен лягати спати не пізніше 21.00.