Риси романтизму, мотив єдності природи і людини у творчості А. Міцкевича (9 клас. Зарубіжна література)
Тема: Риси романтизму, мотив єдності природи і людини у творчості А. Міцкевича
Мета: поглибити знання про польський романтизм, романтичного героя; виразно читати та коротко характеризувати поетичні твори А. Міцкевича; розвивати почуття прекрасного та вміння аргументувати власні думки.
Обладнання: портрет А. Міцкевича, кросворд.
Тип уроку: засвоєння нових знань і формування на їх основі умінь та навичок.
Я з народом не мислю по-різному…
А.Міцкевич
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань
- Перевірка домашнього завдання.
«Методика взаємних запитань»
Запитання учні підготували вдома. Вони можуть бути адресовані як цілому класові, так і партнерові під час роботи у парі. Наприкінці цієї частини уроку учні із озвучених запитань обирають найцікавіші і пояснюють чому.
- Літературний диктант
- Літературний напрям, представником якого був А. Міцкевич. (Романтизм)
- Назва міста, в якому Міцкевич працював учителем. (Ковно)
- Назва міста, в якому Міцкевич здобув вищу освіту. (Вільно)
- Назва першої збірки творів поета (1822). («Поезія»)
- Відома поема Міцкевича. («Гражина»)
- Країна, де поет перебував на засланні. (Росія)
- Поема, в якій зображено картини сільського життя Польщі — «Пан …» (Тадеуш)
- Відомий драматичний твір Міцкевича. («Дзяди»)
- Місто, де похований А. Міцкевич. (Краків)
- Місто, у якому поет провів останні роки життя, працюючи в бібліотеці. (Париж)
Конспекти уроків зарубіжної літератури на сайті “Шкільне життя”
Завантажити: Риси романтизму, мотив єдності природи і людини у творчості А. Міцкевича (9 клас. Зарубіжна література) (Розмір: 14.2 KB, Завантажень: 149)