Головне

Рукопис “Беовульфа” виклали в інтернет

Рукопис "Беовульфа" виклали в інтернет
Рукопис “Беовульфа” виклали в інтернет
Британська бібліотека вперше виклала в інтернет єдину стародавній рукопис англосаксонської епічної поеми «Беовульф».

Рукопис була створена, ймовірно, в роки правління короля Етельреда II Нерозумного – в 978-1016 роках. Хоча сама поема датується VIII століттям, найраніший список, що дійшов до нас, належить саме початку XI століття.

Рукопис, яка рідко іменується «Кодекс Ноуела» (по імені одного її власника в 1570-і роки), в 1631 році потрапила в книжкове зібрання бібліофіла і антиквара Роберта Коттона, володаря найбільшої книжкової колекції на той час. Після цього вона почала називатися також Codex Vitellius. На початку XVIII століття колекція Коттона перейшла державі, в 1753 році на її основі був сформований відділ рукописів Британського музею, а пізніше вона стала частиною Британської бібліотеки.

У лютому на сайті бібліотеки з’являться матеріали, присвячені історії рукопису і самій поемі, названої так на честь головного героя Беовульфа, який здобув перемогу над страшними чудовиськами Гренделем, його матір’ю і драконом,які спустошували Скандинавію. Поема містить 3182 рядки і вважається найдовшою поемою на давньоанглійській мові.

Британська бібліотека, за останні сто років зібрала по одному примірнику копії всіх книг, виданих в країні за цей час, веде проект з оцифрування стародавніх рукописів. Зокрема, завдяки цьому проекту в Мережі тепер доступні щоденники Леонардо да Вінчі і «Золоте Євангеліє Харлі», пам’ятник епохи Каролінгського відродження.

Back to top button