ГоловнеПерерва

Рашисти викрали 234 тисячі українських дітей

За час повномасштабного вторгнення рф в Україну росія примусово вивезла понад 234 тисячі українських дітей. Про таку статистику повідомила на брифінгу радниця-уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук.

Також, з її слів, станом на 8 ранку 1 червня внаслідок повномасштабної агресії з боку рф загинули 243 дитини і 446 дітей отримали поранення.

«Звісно, дані цифри не остаточні, так як невідомо, що відбувається на тимчасово окупованих територіях, і кількість постраждалих дітей може бути в рази вищою. Крім того, внаслідок війни діти страждають від примусового переміщення і депортації. Вже відомо, що кордон росії і з української сторони, і з боку ОРДЛО перетнули понад 234 тисячі дітей», – додала Герасимчук.

Окрім того, вона зазначила, що під час війни діти без сімей потребують підтримки з боку дорослих, тому держава працює над спрощенням процедури опіки.

«Урядовим рішенням 17 березня було створено координаційний штаб з питань захисту прав дітей. Нами було спрощено процедуру опіки для рідних та родичів, а також активно застосовується форма з тимчасового влаштування дітей. Це саме та допомога, яку могли надавати дорослі під час війни дітям. До створеного за моєю ініціативою чат-боту в Телеграмі у перший тиждень війни станом на сьогодні надійшло понад 20 тисяч звернень від українських родин щодо тимчасового влаштування дитини в свою родину. Розширених анкет після ознайомлення з детальною інформацією щодо форми тимчасово влаштування надійшло понад 5 тисяч анкет. Пройшли навчальний вебінар, тобто готуються до прийому дітей, понад 3 тисячі осіб», – повідомила Герасимчук.

Читайте також: В Україні змінюють тривалість навчального року

 

Back to top button