Здоров'яПсихологія

Радикальні політичні переконання можуть бути корисні для здоров’я

Нейтральні погляди або їх відсутність, навпаки.

Наявність яскраво виражених політичних переконань корисніше для здоров’я, ніж їх відсутність або прихильність помірних поглядів, з’ясували австралійські дослідники. Так, прихильники право- і ліворадикальних поглядів в середньому фізично активніші і рідше ведуть сидячий спосіб життя, ніж центристи і аполітичні громадяни, пише The Daily Mail. Cамими діяльними серед усіх виявилися ультраправі активісти.

Вчені Сіднейського університету проаналізували дані, отримані в ході дослідження, що проводилося в 2005 році, здоров’я і способу життя жителів європейських країн Eurobarometer. На питання, які стосуються цієї тематики тоді відповіли понад 29 тисяч європейців з 32 країн, середній вік яких склав 45 років. Крім іншого, учасників запитували про середній щотижневий обсяг й інтенсивність фізичного навантаження, а також про те, скільки приблизно часу в тиждень вони проводять сидячи (перед комп’ютером, телевізором, за кермом, на дивані і так далі). Крім того, респондентам запропонували оцінити свої політичні переконання за шкалою від одного (ліворадикальні погляди) до десяти (праворадикальні погляди). Ті учасники, які опинилися в інтервалі від трьох до восьми, розглядалися як центристи.

У результаті до лівих і правих екстремістів себе зарахувало приблизно рівне число респондентів – 6,8 і 6,5% відповідно, прихильниками поміркованих політичних поглядів себе назвали 60,5% учасників, а решта вагалися з відповіддю на це питання. Прихильники крайніх політичних поглядів набагато більше рухаються і менше сидять. Так, ультраліві присвячують фізичній діяльності в середньому на 59 хвилин на тиждень більше, ніж центристи, а у ультраправих цей показник ще вищий – понад 62 хвилин на тиждень.

В цілому прихильники праворадикальних переконань виявилися найбільш активними з усіх – вони проводять сидячи на 13 хвилин на тиждень менше, ніж центристи. Самими малорухомими були визнані ті хто не визначилися зі своїми політичними поглядами – їх середній щотижневий рівень фізичної активності на 40 хвилин нижчий навіть ніж у «помірних».

Як відзначають автори дослідження, опублікованого в журналі British Medical Journal, можливо цим громадянам заради турботи про своє здоров’я варто більше цікавитися політикою.

Шкільне життя

Back to top button