ГоловнеОсвіта і право

Примусові збори коштів з батьків є порушеннями закону, – Луцький

Примусові збори коштів з батьків є порушеннями закону, - Луцький
Примусові збори коштів з батьків є порушеннями закону, – Луцький
“Будь-які примусові збори коштів з батьків – є порушеннями закону зі сторони адміністрації шкіл. Такої практики не повинно бути у навчальних закладах. Якщо батьки хочуть якось покращити умови навчання їхньої дитини, то це має бути їх особистим рішенням”, – зазначив голова комітету ВР з питань науки і освіти.

Луцький також додав, що якщо батьки мають можливість і бажання допомагати школі, то це потрібно робити відкрито і прозоро.

“Під час минулорічних інтернет-зборів батьків виявилося, що близько 40% батьків турбують збори коштів на потреби школи: шкільне обладнання, меблі, вікна, двері, матеріали для ремонтних робіт тощо. Тоді самі батьки і запропонували схему створення офіційного рахунку, певного благодійного фонду школи, куди будуть надходити, я хочу підкреслити, – добровільні, лише за їх власним бажанням та рішенням, внески від батьків, кошти меценатів, внески від випускників. Ці кошти будуть витрачатися тільки за умови відповідного рішення батьківського комітету, а не за вимогою класного керівника чи директора школи. Тобто якщо батьки вважають необхідним щось зробити в школі, то вони роблять. І адміністрація школи не має до цього жодного відношення”, – зазначив він.

За його словами, така схема дозволить створити інструмент контролю за використанням цих коштів.

“Таким чином батьки зможуть в будь-який момент отримати звіт за кожну витрачену гривню”, – зазначив депутат.

Голова парламентського комітету також додав, що у якості спонсорів та меценатів школи потрібно залучати випускників.

“До цього благодійного фонду могли б також робити внески колишні випускники школи, які досягли певних висот у житті. З цього фонду можна було б виплачувати стипендій обдарованим учням. Така система меценатства поширена і у США, і в Європі”, – зазначив народний депутат.

Джерело: unn.com.ua