ГоловнеЗдоров'яФізіологія

Прожити більше 70 років допомагає Середземноморська дієта

Жінки середніх років, які дотримуються Середземноморської дієти, живуть довше і мають менше проблем зі здоров’ям, передає The Daily Mail . У дану дієту входять у великих кількостях фрукти, овочі, риба, цільнозернові продукти, бобові.

При цьому, відповідно до підходу, чорне м’ясо і оброблені м’ясні продукти майже не споживаються, як і алкоголь. А мононенасичені жири надходять у великій кількості з оливкової олії. Про насичені жири краще забути зовсім.

Сесілія Саміері з Університету Бордо підкреслює: якісне харчування в середині життя критично важливо з точки зору довголіття і відсутності хронічних недуг. Якщо дотримуватися Середземноморської дієти, то є ймовірність потрапити до групи “старіючих без проблем”.

Наприклад, до цієї групи потрапили лише 11% осіб із понад 10000 досліджених жінок 50-60 років. Це говорить про неправильність підході більшості жінок до раціону. У цілому жінки, що харчувалися правильно, на 40% частіше переступали позначку в 70 років. На чоловіків дієта повинна справити аналогічний ефект, каже експерт.

Back to top button