ГоловнеПерерва

Протиепідемічні рекомендації МОЗ, що кажуть вчителі та батьки

Оприлюднення рекомендацій від МОЗ викликало низку дискусій як у батьківській, так і педагогічній спільнотах у соцмережах. Серед батьків думки розділилися: є ті, хто критикує нові правила навчання, і ті, хто каже, що вони однозначно кращі, ніж дистанційна освіта, повідомляє Радіо Свобода.

Олена Сергієва – мати десятикласниці – хоч і не була прихильницею дистанційного навчання, але і до нововведень має запитання. Цікавиться, де школи знайдуть стільки технічного персоналу, щоб так регулярно проводити вологе прибирання та дезінфікувати поверхні, якщо і до пандемії школам їх часто бракувало. «Щодо різного часу занять для дітей. Я не уявляю, як це відбуватиметься, якщо одна частина дітей буде в коридорах галасувати, в той час як інша вчитиметься. Це створюватиме шум. Як інші діти можуть в цей час здобувати освіту?» – дивується Олена Сергієва.

В той час Ольга Баракова, син якої навчається в 3-му класі, готова до дистанційного навчання і боїться відправляти сина в школу: «Я б дітей молодших класів однозначно в школу не відправляла, а вчила би їх вдома. Зі старшими простіше. Вони вже розуміють, що не треба облизувати двері, а треба тримати дистанцію. Для молодших дітей вірус – це дуже абстрактно, вони не розуміють, чому чогось не можна».

Зокрема, директори деяких шкіл запевняють, що дотримуватися усіх правил майже нереально. Адже вимагати від школярів правильного носіння маски та контролювати потоки дітей складно, особливо якщо школі не вистачає персоналу. «Хотілося, щоб нам не просто сказали на папері, а реально показали, як це буде працювати. Тому що накреслити на папері маршрут і забезпечити рух дітей за цим маршрутом – це різні речі. Ситуація напружена, бо все це викликає багато запитань і ми не маємо на них відповідей», – розповідає Радіо Свобода Катерина Спітковська, директорка «Введенської» гімназії Києва №107.

Директорка столичної школи №178 Ірина Чернілевська теж розповідає, що ситуація напружена. Адже до початку навчального року залишається місяць, а детального плану навчання досі немає. Зокрема, і відповіді на запитання – чи будуть однаковими правила навчання у різних зонах. Більше того, не зрозуміло, чи мають зберігати діти соціальну дистанцію. «В мене гімназія – це 46 класів, 1511 учнів, де середня кількість по класах – 33 учні, а є класи, в яких – і 36, і 38. Віктор Ляшко раніше наголошував, що навіть в «зеленій» зоні має бути виділено 5 метрів на дитину. Для нас це катастрофа. Тому що навіть в три зміни ми не зможемо організувати освітній процес», – розповідає Ірина Чернілевська.

Тим часом освітній омбудсмен Сергій Горбачов радить директорам шкіл брати ініціативу в свої руки: «Як саме скористатися рекомендаціями МОЗ, вирішує заклад освіти. Але мій заклик до директорів шкіл – використовувати власний здоровий глузд, свій великий досвід і робити все, щоб діти могли здобувати освіту в безпечних умовах».

Нагадаємо, що університети мають право самі визначати, коли і в якій формі їм розпочинати освітній процес у новому навчальному році. Про це сказав Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на всеукраїнській селекторній нараді з представниками місцевих органів влади, а також профільними міністерствами, обговорюючи підготовку до нового навчального року.

Back to top button