Здоров'яХарчування

Просте тренування дозволить відмовитися від шкідливих продуктів

Дитина, шкідливі продукти - Шкільне життяВважається, що діти не в змозі встояти перед солодощами і фастфудом. Але, насправді, дитячий мозок можна натренувати так, щоб тяга не була настільки сильною. Це довів Колумбійський університет. Значить, дитяче ожиріння, спричинене переїданням, можна перемогти.

Найпростіше змінити середовище і зовнішні умови. Але такий підхід не завжди врятує від тяги до шкідливих продуктів. Відомо: шестирічні діти вчаться використовувати когнітивну стратегію всього за кілька хвилин тренувань. Фахівці перевірили це на прикладі 105 добровольців 6-23 років. Учасникам показували зображення різних нездорових продуктів. При цьому йшло сканування мозку.

У якийсь момент потрібно було уявити, ніби зображений продукт знаходиться прямо перед людиною. Добровольцям дозволялося “понюхати”, “спробувати” репрезентоване блюдо. В інший час потрібно було розглядати продукти як щось що знаходиться далеко. При цьому фокус зміщувався з фантазій про смак продукту на його форму або колір. І такий підхід зменшував силу тяги на 16%. Значить, використовуючи його, можна провести своєрідну тренування.

В свою чергу, аналіз мозку дітей показав: у них в цілому тяга була сильнішою, ніж у підлітків і дорослих. І це пов’язано з недостатньо розвиненою префронтальною корою, що відповідає за самоконтроль. Беручи до уваги, що в дитинстві кора ще тільки формується, це найідеальніший час для тренувань самоконтролю.

Шкільне життя

Back to top button