ГоловнеПерерва

Профспілка вважає, що на період воєнного стану не можна вносити зміни в бюджетне фінансування освітньої сфери

Заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергій Романюк вважає, що на період воєнного стану не можна вносити зміни в бюджетне фінансування освітньої сфери.

– Я думаю, що цифра 2 млн дітей виїхали за межі України – занадто велика, оскільки йшлося, що лише 3 млн людей залишили межі країни, і велика частина з них вже повернулася. Проте позиція профспілок тут дуже проста – на період воєнного стану не можна вносити зміни в бюджетне фінансування, тобто не можна розподіляти освітню субвенцію за тією прогнозованою наповнюваністю класів, яка може виникнути в цей період. Адже ці діти можуть повернутися в будь-який момент, – пояснив на брифінгу представник профспілки.

За його словами, профспілка освітян наполягатиме на тому, щоб фінансувалися класи, які вже сформовано, незважаючи на те, що там на одну-дві дитини може стати менше.

– Тобто те, що частина дітей виїхали за кордон, не може бути підставою для скорочення штату педагогічних працівників. Я не кажу, що це вдасться легко зробити, але ми будемо працювати в цьому напрямку, – наголосив Романюк.

Читайте також: За яких умов вчителів можуть змусити повернутися із закордону чи звільнити